loading
loading
 
Nalezeno 24 produktů

+Filtr

Kategorie

Značka

Více značek >

Skrýt

Skrýt

Cena

OdDo

Skrýt

Vymazat

Výprodej Vivantis
Nalezeno 24 produktů

Řadit dle:

Nahoru

Nalezeno 24 produktů

značky

EST 1923  - Turecká kosmetika - Osvěžte si život!

Tato firma zprostředkovává výrobu jednotlivě balených, vlhčených a parfémovaných ubrousků, růžové vody, antibakteriálních osvěžovačů vzduchu, produktů s péčí o tělo a kolínskách vod (Kolonya/Cologne).

Historie kolínské vody ((Kolonya/Cologne)

Kolínské vody se nejdříve užívaly v medicíně, protože mají antibakteriální vlastnosti. Jejich vznik se datuje na 17. století a pokud jde o jméno, prvním výrobcem a vynálezcem se stal Ital Pavel Feminis. O rozšíření se postaral Feminisův synovec, který podnik zdědil - Jan Maria Farina, který založil 13. července 1709 v Kolíně nad Rýnem dnes nejstarší továrnu na výrobu parfému na světě. Právem je nazýván otcem moderní parfumérie.
O vzestup tohoto přípravku se v 18. století zasloužila nová a sílící sociální vrstva bohatých měšťanů - buržoazie - jež se chtěla vyhnout těžkým parfémům používaným šlechtou a sáhla právě po kolínské. Její osvěžující vůně se stala synonymem čistoty a jednoduchosti.

Kolínské vody mají koncentraci vonných esencí 3 až 5% v 70 až 80% alkoholu, řadí se tedy mezi lehké vonné vody.

Turecká Kolonya

Pokud jste ji v Turecku nikde nezahlédli ani neucítili, asi jste tam vůbec nebyli. Název Kolonya (turecké označení) je převzato z francouzského Eau de Cologne a ještě před tím z názvu německého města Kolín nad Rýnem, kde byla vynalezená.
Na Osmanskou půdu se kolínská dostala za časů sultána Abdulhamida ll (1876 - 1909). Osmané si tuto voňavou tekutinu oblíbili. Byla pro ně symbolem Západu a čistoty. Při obchodování bylo více než příjemné si s partnery při jednáních podat ruku čistou, voňavou a dezinfikovanou. První továrna na Kolonya byla v Osmanské říši otevřená v roce 1882. Přípravek za posledních více než 120 let zlidověl a tradice nabídnutí Kolonya hostům na umytí rukou nebo osvěžení je dodnes živá. Kolonya používá v Turecku snad každá rodina.

Použití Kolonya

Kolonya se používá na provonění a dezinfikování rukou a osvěžení těla, na drobné ranky, oděrky a štípance od hmyzu. Můžete jí také použít, když jste unavení nebo když se Vám "zamotá" hlava ( nastříkáte nebo nalejete na ruce, přiložíte pod nos a zhluboka se nadechnete ). Ale opatrně! V Kolonya je velké množství alkoholu a při častém použivání by jste si mohli poškodit sliznici! Pokud Kolonya nanášíte na obličej ( velmi opatrně ), vyhněte se očím!

Více než 200 výdejních míst
Blesková doba dodání
x
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK